Medzinárodný týždeň rovnocennosti tvárí 2024

08.05.2024

Medzinárodný týždeň rovnocennosti tvárí je už za dverami a tento rok bude v termíne od 13. do 19. mája. Heslo celej kampane pre tento rok je #MyFaceIsMasterPiece (Moja tvár je majstrovské dielo). 

Zapojiť sa do týždňa rovnocennosti tvári môžete aj vy! AKO?

1. Najjednoduchším spôsobom je prezdieľavanie príspevkov zo sociálnych sietí rovnocennosti tvári.

2. Môžete si nastaviť dočasnú profilovku na sociálnych sieťach, na vyjadrenie toho, že vzhľad by nemal byť to čo nás definuje. Dostupná na stránke www.rovnosttvari.cz


3. Zapojte sa do selfie challenge: Odfoťte sa a vytvorte rukami rámik, alebo si na odfotenú fotku pridajte rámik. Návod sa nachádza na IG rovnosť tvári. Nezabudnite pridať hashtag #myfaceismasterpiece, #mojatvarjemajstrovskedielo a zdieľajte ju na svojej sociálnej sieti. Ak máte nejakú vzhľadovú odlišnosť môžete ju zvýrazniť napríklad líčením.

Ďakujeme! :)

Na profile, ktorý zastrešuje kampaň na slovensku a česku @rovnosttvari alebo www.rovnosttvari.cz sú postupne predstavované zapojené organizácie, medzi ktoré tretím rokom patríme aj my. Nájdete tam taktiež všetky dôležité informácie. Cez samotný týždeň budú zdieľané rôzne zaujímavé informácie, ktoré vám budeme prezdieľavať. Samotný týždeň sa zakončí Piknikom všech tvárí 19.5.2024 v Prahe, takže kto budete blízko alebo máte záujem, určite sa príďte pozrieť :) 

Pripomeňme si ešte video k minuloročnej Kampani. Ľudia s viditeľnými odlišnosťami si zaslúžia, aby ich hlasy bolo počuť a ich tváre vidieť, bez filtrov. Hrdí na to, kým sú. Nechcú sa skrývať. Vo videu sa objavuje aj Lono Lancester, ktorý má TCS. Viac si môžete pozrieť v samotnom videu. Aké pocity vo Vás vyvolalo?

Na záver krátke pripomenutie kampane: Medzinárodný týždeň rovnocennosti tvárí je kampaň pod záštitou celosvetovej organizácie Face Equality International. Organizuje sa každoročne už 6 rok a predstavuje globálnu akciu, ktorá prebieha predovšetkým online na sociálnych sieťach, ale aj offline na rôznych besedách, stretnutiach a podobne. Viac sa dočítate v tlačovej správe. 

Zapojiť sa môžete aj vy! Zdieľajte informácie o týždni rovnocennosti tvári. Za každú pomoc ďakujeme.

Tím Výnimočná tvár