Medzinárodný týždeň rovnocennosti tvárí 2023

08.05.2023

Medzinárodný týždeň rovnocennosti tvári je už za dverami a tento rok bude v termíne od 15. do 19. mája. Heslo celej kampane pre tento rok je #WeWillNotHide (Nebudeme sa skrývať). 

Ako sa hovorí aj v oficiálnom videu ku Kampani, ľudia s viditeľnými odlišnosťami si zaslúžia, aby ich hlasy bolo počuť a ich tváre vidieť, bez filtrov. Hrdí na to, kým sú. Nechcú sa skrývať. Vo videu sa objavuje aj Lono Lancester, ktorý má TCS. Viac si môžete pozrieť v samotnom videu. Aké pocity vo Vás vyvolalo?

Na profile, ktorý zastrešuje kampaň na slovensku a česku @rovnosttvari alebo www.rovnosttvari.cz sú postupne predstavované zapojené organizácie, medzi ktoré druhým rokom patríme aj my. Nájdete tam taktiež všetky dôležité informácie. Cez samotný týždeň budú zdieľané rôzne zaujímavé informácie, ktoré vám budeme prezdieľavať. Samotný týždeň sa zakončí Piknikom všech tvárí 21.5.2023 v Prahe, takže kto budete blízko alebo máte záujem, určite sa príďte pozrieť :) 

Na záver krátke pripomenutie kampane: Medzinárodný týždeň rovnocennosti tvári je kampaň pod záštitou celosvetovej organizácie Face Equality International. Organizuje sa každoročne už 5 rok a predstavuje globálnu akciu, ktorá prebieha predovšetkým online na sociálnych sieťach, ale aj offline na rôznych besedách, stretnutiach a podobne. Viac sa dočítate v tlačovej správe. 

Zapojiť sa môžete aj vy! Zdieľajte informácie o týždni rovnocennosti tvári. Za každú pomoc ďakujeme.

Tím Výnimočná tvár