Medzinárodný týždeň rovnosti tvárí 2022

08.05.2022

V rámci partnerstva s českým spolkom BeTCS, ktorý je členom v celosvetovej aliancii Face equality international, chystáme už niekoľkoročnú kampaň: Medzinárodný týždeň rovnosti tvári, a to 17.-24. mája 2022 (táto akcia býva každý rok v tom istom dátume).

Oficiálna stránka tejto kampane je www.rovnosttvari.cz, kde sú pridávané všetky podstatné informácie. Taktiež je šírená aj prostredníctvom sociálnych sietí. Sila kampane je jednak v tom, že prebieha v ďalších cca 18-20 štátoch sveta (Taiwan, Juhoafrická republika, Str. Amerika, Kanada, Belgicko, Turecko, Švajčiarsko, Veľká Británia...), ale tiež v tom, že sa zapojí viac spolkov/organizácií aj v ČR a SR. 

V rámci tejto kampane sú viaceré akcie, kde sa môže zapojiť každý. Jednou z nich je aj každoročná Selfie Challenge. Druhou je Piknik všech tváři, ktorý sa uskutoční 20.5. v Prahe. Je to výborná príležitosť ako sa môžu stretnúť ľudia s nejakou tvárovou odlišnosťou, ale aj bez nej a spolu sa viac spoznať, porozprávať :) 

K Medzinárodnému týždňu rovnosti tvári patrí aj video "Víc srdcem než očima", kde si Tamara Klusová vyskúšala jeden deň, aké to majú ľudia s inou tvárou (konkrétne Treacher-Collins syndrómom).  Video je zamerané na fakt, že aj napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, z prieskumov a skúseností ľudí, ktorí majú svojou diagnózou ovplyvnený vzhľad, vyplýva, že im je stále dávané najavo, že sú iní.

Nižšie si môžete pozrieť aj oficiálnu tlačovú správu k Medzinárodnému týždňu rovnosti tvári 2022.